Aquapanel uygulamalarında Belek Mimarlık olarak titiz ve profesyonel bir çalışma yürütmekteyiz. Birçok kullanım alanı mevcut olan Aquapanel uygulamaları modern yapılaşmada da sıkça tercih edilmektedir. Yapı olarak çimento bazlı olup, tüm hava koşullarına başarılı bir direnç sağlamaktadır ve suya dayanıklılık noktasında oldukça güçlüdür. Aquapanel uygulamalarında yine bakteri oluşumunun olmadığını söylemek gerekir. Montaj kolaylığı sayesinde de kolaylık sağlayan bu uygulama, kullanım alanları olarak oldukça zengindir. Örneğin bu uygulamalara günümüzde çoğu otel, konut, sauna ve yüzme havuzları ve hastanelerde sıkça rastlanmaktadır. Kullanım olarak dış cephede dayanıklılık göstermekte ve oldukça kaliteli görünmektedir.

Geçmişte kullanılan geleneksel uygulamalar yerine bu uygulama bakıldığı zaman getiri olarak daha avantajlı ve daha kaliteli durmaktadır. Aquapanel uygulamalarında birçok çeşit mevcuttur. Yapı olarak geleneksel uygulamalar ile kıyaslandığında çok daha ince ve hafif bir bitişi olduğunu söylemek mümkündür. Yapısının hafif olması sebebi ile şekil verme noktasında da elverişli olduğundan dolayı, hayal gücünüzün oluşturduğu modellerde sınır tanımaz ve kreatif bir yapısı bulunmaktadır.

Kullanım kalitesi açısından uzun vadede memnuniyet sunar ve uzun vadede fiyat kalite performansı muhteşemdir. İnşa etme hızı diğer eski modeller ile kıyaslandığında çok daha fazladır ve bu yüzden tercih sıralamasında her zaman birinci sırada yerini almaktadır. Yine diğer uygulamalar ile mukayese edildiğinde, ısı ve ses yalıtımı bakımından ve ayrıca da yangına dayanıklılık noktasında daha yüksek verim elde edildiği gözlemlenmiştir. Yapısının ince ve hafif olması sebebi ile alan kaybı yaşanmaz ve hatta alan tasarrufu bile sağladığı gözlemlenmiştir. Modern bir kuru kaplama teknolojisi olan AQUAPANEL, hem duvar hem de tavan uygulamaları için en zorlu ıslak ve nemli koşullarda bile olağanüstü hafif performans, güvenilirlik ve stabilite için mükemmel bir plaktır ve dolayısı ile  bu da  yüzme havuzları ve ısı yalıtımı adına her şeyi  ideal kılar ve saunalardan ortak duşlara ve mutfak alanlarına kadar geniş kullanım alanı sunar. İnorganik malzemelerden üretilen ve suya ve küflenmeye karşı son derece dayanıklı olan AQUAPANEL yapı olarak oldukça hafiftir ve kavisli duvarlar için de mükemmel esneklik ile kullanımı kolay ve hızlı kurulum sağlar. Yüzeyi, tüm kalite seviyelerinde kaplamalar içeren çok sayıda tasarım seçeneği için temel oluşturur.

Ses yalıtımı, yangından korunma ve darbe direncine dayalı farklı sistem performansları, spor salonlarından okullara, müzelere, hastanelere, kamu binalarına, lüks otellere kadar çok çeşitli binalarda AQUAPANEL uygulamasına izin verir. Geniş uygulama yelpazesi ise ortak duşlar ve banyo alanları, Soyunma odaları, Yüzme havuzları ve jakuziler, Buhar saunaları, Ameliyathaneler ve Endüstriyel mutfakları içerir.

Yeni nesil yaratıcı, sürdürülebilir binalar için yaratılan AQUAPANEL İç Mekan Çimento Levha, dünyanın inşa şeklini değiştiriyor. Avrupa standartlarına uygundur. Yüksek darbe direnci ve ses yalıtımı ile sağlam ve güvenilirdir. 

Aquapanel Uygulamaları