Tavanlar görsel olarak izlenimler noktasında en fazla etkiye sahip olan ve bu etkiyi genellikle ilk etapta fark edemediğimiz şeylerdir. Belek Mimarlık, size daha iyi ve daha güvenli iç ortamlar sağlayan entegre tavan çözümleri geliştirir. Ve bunu, teknik özellikleri ve tasarımı modern talepler ve trendlerle dengeleyerek yapıyoruz. Bizi ve gelecek nesilleri çevreleyen fiziksel çerçeveyi oluşturan binalar tasarlanırken ileriyi düşünmeye inanıyoruz. Felsefemiz sadece tasarım ve günlük kullanım için değil, aynı zamanda yapı malzemelerinin kalitemiz ve performansımız üzerindeki etkisi için de geçerlidir. Taşyünü Asma tavanlar, estetik nitelikleri ve üstün fonksiyonel özellikleri ile binalara değer katarak, kapladıkları mekânların performansını artırıyor.

Taşyünü asma tavan ürünlerinin temel malzemesi volkanik patlama ilkelerine göre üretilmiş taş yünüdür (reçine bağlı mineral yün). Patentli teknoloji sayesinde taş eritilerek bağlayıcılar eklenerek yüne dönüştürülür. Aşağıdaki işlemlerde yün, spesifikasyona göre şekillendirilip kesilerek çeşitli ebat, kalınlık ve yoğunluklarda tavan karoları haline getirilir. Son olarak, karolara zarif ve çekici bir yüzey cilası veren bir bitirme işlemi uygulanır.

Belek Mimarlık, modern binalarda ve yenileme projelerinde bir dizi önemli sorunu aktif bir şekilde ele alan akıllı tavan çözümleri geliştirmektedir. Asma tavan ürünleri tasarımları, estetiği ve montaj kolaylıkları ile tanınmaktadır; Üstün yangın direnci ve akustiğin temel performans özellikleriyle birleştiğinde bu, tavan çözümlerimizin günümüz iç mekân pazarında en yüksek performanslı, en uygun maliyetli ve zaman açısından verimli olmasını sağlar. Belek Mimarlığın kapsamlı tavan çözümü portföyü, eşsiz iç ortamlar yaratarak inşaat sürecine aktif olarak değer katar. Bu nedenle "TAVANINIZI ETKİNLEŞTİRİN" diyoruz.

Belek Mimarlık, önde gelen bir taş yünü tavan ve duvar çözümleri tedarikçisidir. Hawaii'de 20. yüzyılın başında keşfedilen taşyünü, volkanik aktivitenin doğal bir yan ürünüdür ve onu yenilenebilir ve bol miktarda kaynak haline getirir. Akustik düzeltme, iyi iç mekan ortamları yaratmanın gerekli bir parçasıdır ve taşyünü asma tavan mükemmel akustik özellikler sağlar Taşyünü, doğası gereği, tavanlara mükemmel akustik özellikler sağlayan yüksek ses emici bir malzemedir. Bu, çukurlu, delikli veya delikli tavanları kullanmak zorunda kalmadan yüksek düzeyde akustik konfor elde etmenizi sağlar. Taşyünü asma tavan ürünlerinin akustik derecelendirmeleri, bağımsız ve sertifikalı laboratuvarlarda test edilmiştir.

Okullarda, öğretmenler tarafından konuşulan ünsüz harflerin % 70'e kadarı öğrenciler tarafından duyulmuyor. Hastane ortamlarında, "istenmeyen ses" kalp atış hızını, kan basıncını ve solunum hızını artırabileceğinden, hastaların iyileşmesinde gürültü kontrolü çok önemlidir. Ofislerde çalışanların% 70'i, ortamları daha az gürültülü olsaydı verimliliklerinin daha yüksek olacağına inanıyor. Açık plan ofislerde çalışanların% 60'ı gürültünün en rahatsız edici tek faktör olduğunu söylüyor. Tüm duvarlar ve tavanlar, bir odadan diğerine ses geçişini bir dereceye kadar sınırlar. Üstün ses yalıtımı özelliklerine sahip yapı elemanlarının kullanılması, daha yüksek derecede mahremiyet ve gizliliğe katkıda bulunur.

Taşyünü Asma Tavan