Mimarlık,  estetik algı gerektiren ve ortamı farklı gözle görebilen profesyonel bir ekibin alanıdır. Hiç düşündünüz mü herhangi yeni bir ortamda bulunduğunuzda en çok neye dikkat edersiniz? Örneğin bir mağaza açmayı hedefliyorsunuz, ya da yeni açılan bir yeri deneyimlediniz. Kuşkusuz herkes için çok çeşitli dikkat odağı bulunmaktadır. Bir alışveriş merkezi ya da bir ofise girdiğimizde ilk dikkat çekecek şeylerden bir tanesi tavanlardır. Geniş alan kapladıklarından ve kamufle edilmiş birçok tedbiri de barındırdıklarından tavanlar herhangi bir mekân için oldukça önemli yapılardır ve bizlere ilgili markanın kalitesi hakkında birçok ipucu da vermektedir. Asma tavan uygulamaları hem estetik algı için hem de zorunlu kılınan kıstasları yerine getirilebilmesi için vazgeçilmezdir ve birçok alternatifi barındırmaktadır.

Asma tavan yapılacak olan mekanın hizmet amacı doğrultusunda amacına uygun olarak yerine getirilen asma tavanlar, havalandırma ve tesisat boruları gibi görünmesi istenmeyen detayları da kusursuz bir şekilde kamufle eder. Yanı sıra, asma tavanların havalandırma ve ısı yalıtımı noktasında da değeri azımsanmayacak katkısından dolayı çokça tercih edildiğini söylemek gerekir. Modüler asma tavan uygulamalarında da benzer şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir. İyi bir ses yalıtımı ve aydınlatma sağlayan asma tavanlar, bir iş merkezi için olmazsa olmazdır ve inanılmaz bir estetik algı sunar. Sunduğu bu estetik algısı ve kalite ile birlikte çalışanları da memnun eden ve iş performanslarını artıran modüler asma tavanlar tarafımızca Belek Mimarlık tarafından gerekli özen ve titizlikle tasarlanmaktadır.

Asma tavan uygulamalarında, tavan arası kısmında aslında çıplak gözle herkesin göremeyeceği çok önemli tedbirler saklıdır. Örneğin yangın detektörleri, havalandırmalar ya da yangın söndürme cihazları gibi birçok hayat kurtaran tedbir, bu tavanlar arasında konumlandırılmaktadır. Bu cihazların erişilebilirliği, bakımları ve alınacak önlemler açısından oldukça önem arz etmektedir. Hatta bu gibi hayati sebeplerden ötürü asma tavan uygulamalarının sıklık kazandığını söylemek yanlış olmaz. Uygulanılacağı ortama göre farklı malzemelerden oluşturulabilen bu tavan çeşitleri, bütçeleme noktasında da çeşitlilik göstermektedir.

Kayayünü, taşyünü ya da metal olarak tasarlanabilen bu tavanlar, sunulacak hizmete en uygun şekilde seçilmelidir. Farklı bütçe alternatifleri de bulunduğundan ve hijyenik koşullara uygun olduğundan dolayı, asma tavanlar her kesim markanın tercihte önceliği olan tavan çeşitlerinden yalnızca bir tanesidir. İstenilen beklentiyi karşılayacak bir tavan türü seçilmesi, uzun vadede kar sağlayacak ve tasarrufu beraberinde getirecek bir etkendir. Örneğin taşınabilir olması için taşyünü asma tavanların demonte olabilmesi özelliğinden faydalanılabilir veyahut yine ışık yayması bekleniyorsa aynı tavan türüne başvurabilir. Öncelikle beklenti ve bütçenizin paralelliği ile size en uygun tavanı bulmak için hazırız. Belek Mimarlık, tavan uygulamalarında çağı yakalayan, estetik kaygı güden ve titiz çalışmaları ile en önemli tercih anlarınızda yanınızda bulunmaktan gurur duyar. 

Modüler Asma Tavan Uygulamaları